10 Tenorów I

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich.

10 Tenorów II

Śpiewają dosłownie wszystko – od muzyki operowej po ballady rockowe, od utworów ludowych do piosenek popowych. Nic dziwnego – jest ich aż DZIESIĘCIU, więc i repertuar szeroki, i możliwości znaczące. Ale to przecież nie jest cała prawda o 10 tenorach z Polski i Ukrainy – ważnym elementem jest perfekcja, z jaką wykonują muzykę, oraz skala talentu, który pozwala na sięganie równocześnie do twórczości Johanna Straussa i Leonarda Cohena. Jakie są rezultaty tego spotkania 10 utalentowanych wokalistów? Oceńcie Państwo sami…

10 Tenorów III

XIX wieku wielcy tenorzy koncertowali solo. XX wiek wprowadził modę na trzech tenorów. Od wielu lat modne są też turnieje tenorów, gdzie śpiewacy współzawodniczą ze sobą. Ale XXI wiek — to stulecie DZIESIĘCIU TENORÓW, którzy nie walczą ze sobą, ale śpiewają w duecie czy kwartecie, a nawet całą dziesiątką… Bawią przy tym świetnie publiczność, bowiem wykonują każdą muzykę: operową, operetkową, pieśni neapolitańskie, folklor, fragmenty musicali, estradowe szlagiery i hity spod znaku rocka.

10 Tenorów IV

Płyta ta jest dla nas szczególnie ważna, pełna emocji i nadziei. Została nagrana w trudnych okolicznościach jakimi jest epidemia koronawirusa wiosną 2020r. Dedykujemy ją wszystkim ludziom na całym świecie , naszej wspaniałej oddanej i wiernej publiczności. 10 Tenorów – to międzynarodowa grupa śpiewaków odnosząca sukcesy Wraz ze śpiewakami występuje orkiestra będąca nieodłączną częścią tego niezwykłego projektu. Znakomici instrumentaliści, podobnie jak tenorzy, świetnie się odnajdują w rozmaitych gatunkach i stylach muzyki rozrywkowej. Towarzyszenie wokalistom jest dla nich nie tylko sprawdzianem własnych umiejętności, ale też dobrą zabawą - dzięki temu słuchacze otrzymują podwójną satysfakcję. Muzyka zespołu mieni się wszystkimi barwami, przenosząc widownię w różne miejsca i wiernie oddając klimat klubu jazzowego, sali koncertowej czy popowej estrady.

Pod dachami Paryża

Pod dachami Paryża pozwoli Ci przenieść się pod Wieżę Eiffla, gdzie tak pięknie zachodzi słońce, na Pola Elizejskie, które nocą zatopione zostają w blasku latarni, a także do Lasku Bulońskiego, gdzie wspaniale spaceruje się o każdej porze dnia i…nocy.

Asia – Memories of old days

Od stu lat oczy świata są zwrócone na piosenkę francuską. Muzyka francuska znaczona jest takimi nazwiskami jak Edith Piaf, Joe Dassin, Mireille Mathieu czy Lisa Minnelli. Asia Sereda Gołduh — niezwykle utalentowana artystka Teatru Operetki Kijowskiej. Jest pełna emocji, ekspresji, wdzięku. Potrafi z jednej strony unieść ciężar emocjonalny. "Je suis malade" - Jestem chora , poprzez kankan do międzynarodowego hymnu Pól Elizejskich — Aux Champs Elysées. Płyta artystki to przede wszystkim znakomite i teatralne wykonanie, drżący głos, łzy w oczach i głęboka interpretacja. To wszystko - to spotkanie z muzyką francuską, dające okazję do wzruszeń i uśmiechu, jak to zwykle bywa w Paryżu — mieście zakochanych…

Narodowa Perła Gruzji

Ośnieżone wierzchołki gór, w dolinach piękne dziewczyny i dzielni młodzieńcy, a do tego wino, taniec i śpiew – czyli, po prostu, Gruzja. To kraj o wspaniałej, bogatej kulturze, muzyce zapierającej dech w piersiach i żywiołowych tańcach. W takim kraju każdy rodzi się artystą - artystą życia, bo śpiew i taniec są właśnie sensem życia. I oto przed Państwem zespół "Narodowa Perła Gruzji" , którym kieruje wybitny choreograf Gogita Tatulaszwili. W ciągu ponad 10 lat swojego istnienia zespół występował już w Europie i Azji, a teraz może go obejrzeć polska publiczność. Zapraszamy na spotkanie z tancerzami przybywającymi ze szczytów Kaukazu niczym orły i pragnącymi z gracją innego królewskiego ptaka – łabędzia – przekazać Państwu dawkę wrażeń mocnych jak GRUZIŃSKIE WINO i oszałamiających jak tamtejsze powietrze…

Artyści i wirtuozi Odessy

Dzięki tej płycie, w domu będziemy mogli przenieść się na chwilę do tego muzycznego, operowo-operetkowego i musicalowego świata. Przypomnieć sobie to, co słyszeliśmy i widzieliśmy na koncertach. Życzymy Państwu miłego słuchania pięknych głosów Artystów z Odessy.

Operetki czar

Zapraszamy Państwa na niezapomnianą podróż muzyczną przez najpiękniejsze historie miłosne operetki i musicalu. Artyści, którzy wystąpią w koncercie, reprezentują najwyższy poziom i z powodzeniem biorą udział w projektach międzynarodowych, gdzie odnoszą najwyższe sukcesy. W programie koncertu, który trwa ponad dwie godziny, będzie można usłyszeć znane i lubiane arie operetkowe, musicalowe oraz tradycyjne pieśni narodowe Ukrainy. Całość wzbogacona jest kunsztem 25 osobowej orkiestry. Czy może być coś piękniejszego niż uczucia wyrażane muzyką i śpiewem? Na to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert.