telefon3 agencja 05

Zmarł Bronisław Opałko, twórca postaci Genowefy Pigwy

Zmarł Bronisław Opałko, twórca postaci Genowefy Pigwy

18 sierpnia 2018r. w kieleckim szpitalu zmarł Bronisław Opałko 66-letni aktor kabaretowy, kompozytor najczesciej znany jako postać Genowefy Pigwy. 

Bronisław Opałko był również autorem recitalu pod tytułem „Dzieci Epoki”, opartego na wierszach znanych polskich poetów.

Kabaret Pigwa Show stworzony został w oparciu o postać Genowefy Pigwy wykreowanej w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku przez Bronisława Opałko.

Podczas każdego występu kabaretu Pigwa Show zawsze padały nad wyraz celne komentarze i wyjątkowo cięte riposty odnoszące się do aktualnych wydarzeń politycznych a przede wszystkim naszych narodowych przywar. Genowefa Pigwa w swym stroju przypominającym góralkę świętokrzyską tworzyła fantastyczne duety z Wową Gotsby, podczas których można było przekonać się co chce ona przekazać publiczności o wydarzeniach społeczno-politycznych oraz posłuchać cygańskiej muzyki. 

Szybki Kontakt

B&B Audio
Wełnica Os. Słoneczne 20
62-200 Gniezno

Biuro (+48) 61 424 28 24
kom: 665 277 377

info@polskiekabarety.pl 

Jarosław Brussa (+48) 601 791 474
jarek@polskiekabarety.pl WSPÓŁPRACA
PRESS ROOM, MATERIAŁY


Nasze Strony WWW

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."