Nasza strona jest w fazie budowy oraz testów. Jeśli posiadasz jakiekolwiek obiekcje lub sugestie prześlij nam wiadomość.

10 Tenorów

10 Tenorów

O projekcie

Zespół polskich i ukraińskich śpiewaków, wykonujących najsłynniejsze arie operowe, operetkowe, utwory musicalowe, folkowe oraz popularne szlagiery pop. Artyści z obu krajów wcześniej ze sobą nie współpracowali. Premiera projektu odbywała się w Narodowym Teatrze Operetki Kijowskiej.

Najbardziej ekscytująca grupa wokalna 10 TENORÓW zaśpiewa dosłownie wszystko – od najlepszych piosenek romantyczny pop, ballad rockowych po utwory ludowe aż do arii operowej. Nic dziwnego – jest ich aż DZIESIĘCIU, więc i repertuar szeroki i możliwości znaczące. Ale to przecież nie jest cała prawda o 10 Tenorach z Polski i Ukrainy – ważnym elementem jest perfekcja z jaką wykonują muzykę, oraz skala talentu, który pozwala na sięganie równocześnie do twórczości Johanna Straussa i Leonarda Cohena. Jakie są rezultaty tego spotkania? Oceńcie Państwo sami…

Występują : Bartosz Kuczyk (Polska), Mirosław Niewiadomski (Polska), Mariusz Adam Ruta (Polska), Sergiy Hurets (Ukraina), Ivan Korenivsky (Ukraina), Dymitro Foszczanka (Ukraina), Badri Adamia (Gruzja), Volodymir Holkin (Ukraina), Mykhailo Gumennyi (Ukraina), Anatoly Pogrebnoy (Ukraina) i Victor Melnik (Ukraina).

Zobacz relację jedynego i najlepszego show w Europie. Posłuchaj znanych Ci utworów z koncertowego repertuaru.

Zobacz relację jedynego i najlepszego show w Europie. Posłuchaj znanych Ci utworów z koncertowego repertuaru.

6

Tras koncertowych

340

Zagranych koncertów

10000

Sprzedanych biletów

IGOR IAROSZENKO

Dyrygent

Dyrygent w 2004 roku ukończył Narodową Akademię Muzyczną jako chórmistrz, a w 2008 roku jako dyrygent orkiestry symfonicznej. Od 2003 roku jest zatrudniony w Narodowym Teatrze Operetki w Kijowie na stanowisku głównego chórmistrza, a także prowadzi orkiestrę. Wraz ze śpiewakami występuje orkiestra będąca nieodłączną częścią tego niezwykłego projektu. Znakomici instrumentaliści, podobnie jak tenorzy, świetnie się odnajdują w rozmaitych gatunkach i stylach muzyki rozrywkowej. Towarzyszenie wokalistom jest dla nich nie tylko sprawdzianem własnych umiejętności, ale też dobrą zabawą – dzięki temu słuchacze otrzymują podwójną satysfakcję. Muzyka zespołu mieni się wszystkimi barwami, przenosząc widownię w różne miejsca i wiernie oddając klimat klubu jazzowego, sali koncertowej czy popowej estrady.

MIROSŁAW NIEWIADOMSKI

Tenor

Od najmłodszych lat zainteresowany był śpiewem – już w szkole średniej należał do chóru Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, prowadzonym pod kierunkiem Anny Domańskiej. Po ukończeniu szkoły średniej, Mirosław rozpoczął studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

IVAN KORENIVSKY

Tenor

Śpiewak operowy i koncertowy, uczęszczał do Narodowej Akademii Muzyczna w Kijowie; były solista w Kijowskim Miejskim Akademickim Teatrze Opery i Baletu w Kijowie, dawny solista Zespołu akademickiego pieśni i tańca Państwowej Straży Granicznej Ukrainy, aktualnie solista Narodowego Teatru Operetki w Kijowie. Występował m.in. na Białorusi, w Niemczech, Włoszech, Francji, Monaco, Belgii.

MARIUSZ ADAM RUTA

Tenor

Tenor czynnie koncertujący na terenie kraju jak i poza jego granicami między innymi u boku Bogusława Morki. ”. Ma w swoim dorobku koncerty z Łódzką Filharmonią oraz Orkiestrą Symfoników Bydgoskich. Znany i ciepło przyjmowany przez publiczność za wspaniałe wykonania operetkowe ale także i piosenki światowej. W 2017 roku zadebiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej wykonując partię Monostatosa w operze „Czarodziejski flet” w ramach 27 Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie.

VICTOR MELNIK

Tenor

Tenor, w 2013 roku Ukończył Narodową Akademię Muzyczną w Odessie. solista filharmonii regionalnej w Odessie, solista w Odeskim Akademickim Teatrze Komedii Muzycznej; Zwycięzca 6. projektu wokalno-telewizyjnego „Chance”, Laureat III nagrody Międzynarodowego Kon

MYKHAILO GUMENNYI

Tenor

Ukończył Kijowską Specjalistyczną Szkołę Muzyczną w tym samym roku wstąpił na pierwszy rok wydziału Dyrygentury i Chóru Narodowej Akademii Muzycznej. Laureat Międzynarodowego Konkursu „XXI CENTURY ART” - Vorzel; udział w I Ogólnoukraińskim Konkursie Młodych Wykonawców Theodore Teren; udział w udział w międzynarodowym konkursie wokalistów A. Dvořák (Czechy).

VOLODYMIR HOLKIN

Tenor

Tenor i aktor w Regionalnym Akademickim Teatrze Muzyki i Dramatu w Winnicy im. M. Sadowskiego; studiował w Narodowej Akademii Filologii w Kijowie o specjalności wokalnej;

SERGIY HURETS

Tenor

Ukończył studia na Państwowej Akademii Muzycznej.Pracował jako aktor i piosenkarz w Państwowym Akademickim Zespole Pieśni i Tańca „Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy.” Od 2011 - solista Narodowej Orkiestry Prezydenckiej. Finalista międzynarodowego konkursu Marcello Giordano (Włochy)Koncertował w Rosji, Białorusi, Polsce, Niemczech, Włoszech, Francji, Belgi, Czechach, Austrii i Monako

DYMITRO FOSZCZANKA

Tenor

ukończył wydział Wokalny Narodowej Akademii Nauk Ukrainy. Laureat Ogólnoukraińskiego konkursu „Nowe Imiona Ukrainy” , laureat III nagrody Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Vorzel, półfinalisty Międzynarodowego Konkursu Wokalistów im. S. Monyushko, półfinalista Międzynarodowego Konkursu Tenorowego ku pamięci Luciano Pavarottiego. od 2011 r. Solista Kijowskiego Miejskiego Akademickiego Teatru Opery i Baletu dla Dzieci i Młodzieży, od 2013 r. - solista studia operowego Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. P.I.Tchaikovsky. Występował między innymi w: Rosji, Mołdawii, Słowacji, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Holandii.

BARTOSZ KUCZYK

Tenor

W latach 1980 – 1988 uczęszczał do Poznańskiej Szkoły Chóralnej, której jest absolwentem. Od roku 1984 do 1992 był śpiewakiem chóru Jerzego Kurczewskiego, występując początkowo w głosach chłopięcych, a od 1987 roku do 1992 w głosach męskich. Jako członek chóru Jerzego Kurczewskiego brał udział w kilkuset koncertach zarówno w kraju jak i za granicą.

PETRO CHELIALI

Tenor

Tenor Kijowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Operetkowego, Solista Regionalnego Akademickiego Teatru Komedii Sumy im. MS Shchepkina. Zdobywca dyplomu międzynarodowego konkursu im. Solomia Krushelnytska we Lwowie, laureat Ogólnoukraińskiego Konkursu „Sztuka Muzyczna” w Odessie,

"Cudowny koncert nie zapomniane emocje ! Siostra do chwili obecnej jest pod wrazeniem profesjonalizmu i bardzo pięknego przgotowania koncertu ! gwiazdy naprawdę dały z siebie wszystko ! Owacje na stojąco nie miały końca !!! Pan prowadzący rewelacj !!!"

- Jolanta

"MEGA Wrażenia artystyczne, super dobrany repertuar. Prowadzący ....rewelacja. Jedynie w ostatnich rzedach słyszalny pogłos, niektore mikrofony słychać głośniej a niektóre z lekkim pogłosem ciszej. Ale to jest malutki minusik, ogólnie koncert bardzo udany, chętnie wybrałabym się jeszcze raz."

- Michał

"Koncert udany. Sympatyczny prowadzący a zarazem jeden z 10 tenorów. Trochę za dużo było utworów w stylu pop i czasami raziły rosyjskie akcenty śpiewających. Tylko za to jedna gwiazdka mniej. Generalnie koncert godny polecenia."

- Grzegorz

"Wspaniałe ,cudowne przedstawienie.Tak z bardzo mi się podobało,że miałam ogromny niedosyt na zakończenie przedstawienia .Z przyjemnością w marcu,gdy będą ponownie gościć w Toruniu obejrzę."

- Joanna