10 Tenorów

10 Tenorów

O projekcie

Jeden tenor to już prawdziwa gratka dla zmysłów, trzech tenorów przenosi nas na niezwykłą ścieżkę, wibrujących w ciele dźwięków, a dziesięciu tenorów na jednej scenie, w idealnie zgranych kompozycjach muzycznych, współpracujących, a nie rywalizujących ze sobą to musi być spektakl poruszający każdym najmniejszym fragmentem ciała i duszy. Koncert 10 tenorów jest projektem, który powstał we współpracy polskich miłośników muzyki z Agencji Brussa oraz ukraińskich artystów z Teatru Operetki Kijowskiej. To ponad 10-krotnie więcej talentu na scenie, niż podczas klasycznego koncertu operowego. Występują tenorzy z Polski i Ukrainy, łącząc głosy, kultury i temperamenty w jeden wyjątkowy pokaz, będący egzotyczną fuzją, powstałą z opery i operetki, folkowego dorobku muzycznego, musicalowej muzyki i szlagierów pop. Zainteresowanie Polaków sztuką wokalną artystów nie tylko z naszego kraju jest coraz większe. Stąd też pomysł na wyjątkowy koncert 10 tenorów, oferujący unikalną symfonię muzycznych smaków.

10 Tenorów - Forever and Ever

Zobacz relację jedynego i najlepszego show w Europie. Posłuchaj znanych Ci utworów z koncertowego repertuaru.

Zobacz relację jedynego i najlepszego show w Europie. Posłuchaj znanych Ci utworów z koncertowego repertuaru.

Zobacz relację jedynego i najlepszego show w Europie. Posłuchaj znanych Ci utworów z koncertowego repertuaru.

12

Tras koncertowych

680

Zagranych koncertów

20000

Sprzedanych biletów

BARTOSZ KUCZYK

Tenor

W latach 1980 – 1988 uczęszczał do Poznańskiej Szkoły Chóralnej, której jest absolwentem. Od roku 1984 do 1992 był śpiewakiem chóru Jerzego Kurczewskiego, występując początkowo w głosach chłopięcych, a od 1987 roku do 1992 w głosach męskich. Jako członek chóru Jerzego Kurczewskiego brał udział w kilkuset koncertach zarówno w kraju jak i za granicą.

MIROSŁAW NIEWIADOMSKI

Tenor

Od najmłodszych lat zainteresowany był śpiewem – już w szkole średniej należał do chóru Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, prowadzonym pod kierunkiem Anny Domańskiej. Po ukończeniu szkoły średniej, Mirosław rozpoczął studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

MARIUSZ ADAM RUTA

Tenor

Tenor czynnie koncertujący na terenie kraju jak i poza jego granicami między innymi u boku Bogusława Morki. ”. Ma w swoim dorobku koncerty z Łódzką Filharmonią oraz Orkiestrą Symfoników Bydgoskich. Znany i ciepło przyjmowany przez publiczność za wspaniałe wykonania operetkowe ale także i piosenki światowej. W 2017 roku zadebiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej wykonując partię Monostatosa w operze „Czarodziejski flet” w ramach 27 Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie.

IVAN KORENIVSKY

Tenor

Śpiewak operowy i koncertowy, uczęszczał do Narodowej Akademii Muzyczna w Kijowie; były solista w Kijowskim Miejskim Akademickim Teatrze Opery i Baletu w Kijowie, dawny solista Zespołu akademickiego pieśni i tańca Państwowej Straży Granicznej Ukrainy, aktualnie solista Narodowego Teatru Operetki w Kijowie. Występował m.in. na Białorusi, w Niemczech, Włoszech, Francji, Monaco, Belgii.

VICTOR MELNIK

Tenor

Tenor, w 2013 roku Ukończył Narodową Akademię Muzyczną w Odessie. solista filharmonii regionalnej w Odessie, solista w Odeskim Akademickim Teatrze Komedii Muzycznej; Zwycięzca 6. projektu wokalno-telewizyjnego „Chance”, Laureat III nagrody Międzynarodowego Kon

MYKHAILO GUMENNYI

Tenor

Ukończył Kijowską Specjalistyczną Szkołę Muzyczną w tym samym roku wstąpił na pierwszy rok wydziału Dyrygentury i Chóru Narodowej Akademii Muzycznej. Laureat Międzynarodowego Konkursu „XXI CENTURY ART” - Vorzel; udział w I Ogólnoukraińskim Konkursie Młodych Wykonawców Theodore Teren; udział w udział w międzynarodowym konkursie wokalistów A. Dvořák (Czechy).

VOLODYMIR HOLKIN

Tenor

Tenor i aktor w Regionalnym Akademickim Teatrze Muzyki i Dramatu w Winnicy im. M. Sadowskiego; studiował w Narodowej Akademii Filologii w Kijowie o specjalności wokalnej;

10tenorów

SERGIY HURETS

Tenor

Ukończył studia na Państwowej Akademii Muzycznej.Pracował jako aktor i piosenkarz w Państwowym Akademickim Zespole Pieśni i Tańca „Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy.” Od 2011 - solista Narodowej Orkiestry Prezydenckiej. Finalista międzynarodowego konkursu Marcello Giordano (Włochy)Koncertował w Rosji, Białorusi, Polsce, Niemczech, Włoszech, Francji, Belgi, Czechach, Austrii i Monako

DYMITRO FOSZCZANKA

Tenor

ukończył wydział Wokalny Narodowej Akademii Nauk Ukrainy. Laureat Ogólnoukraińskiego konkursu „Nowe Imiona Ukrainy” , laureat III nagrody Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Vorzel, półfinalisty Międzynarodowego Konkursu Wokalistów im. S. Monyushko, półfinalista Międzynarodowego Konkursu Tenorowego ku pamięci Luciano Pavarottiego. od 2011 r. Solista Kijowskiego Miejskiego Akademickiego Teatru Opery i Baletu dla Dzieci i Młodzieży, od 2013 r. - solista studia operowego Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. P.I.Tchaikovsky. Występował między innymi w: Rosji, Mołdawii, Słowacji, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Holandii.

Badri Adamia

Tenor

Gruziński tenor, który na co dzień jest solistą opery w Kutaisi. Wykonywał między innymi znane opery „RIGOLETTO” czy „LA TRAVIATA” Brał udział w międzynarodowym festiwalu muzycznym „International Contest – Festival” , w którym zajął pierwsze miejsce.

IGOR IAROSZENKO

Dyrygent

Dyrygent w 2004 roku ukończył Narodową Akademię Muzyczną jako chórmistrz, a w 2008 roku jako dyrygent orkiestry symfonicznej. Od 2003 roku jest zatrudniony w Narodowym Teatrze Operetki w Kijowie na stanowisku głównego chórmistrza, a także prowadzi orkiestrę. Wraz ze śpiewakami występuje orkiestra będąca nieodłączną częścią tego niezwykłego projektu. Znakomici instrumentaliści, podobnie jak tenorzy, świetnie się odnajdują w rozmaitych gatunkach i stylach muzyki rozrywkowej. Towarzyszenie wokalistom jest dla nich nie tylko sprawdzianem własnych umiejętności, ale też dobrą zabawą – dzięki temu słuchacze otrzymują podwójną satysfakcję. Muzyka zespołu mieni się wszystkimi barwami, przenosząc widownię w różne miejsca i wiernie oddając klimat klubu jazzowego, sali koncertowej czy popowej estrady.

"Cudowny koncert nie zapomniane emocje ! Siostra do chwili obecnej jest pod wrazeniem profesjonalizmu i bardzo pięknego przgotowania koncertu ! gwiazdy naprawdę dały z siebie wszystko ! Owacje na stojąco nie miały końca !!! Pan prowadzący rewelacj !!!"

- Jolanta

"MEGA Wrażenia artystyczne, super dobrany repertuar. Prowadzący ....rewelacja. Jedynie w ostatnich rzedach słyszalny pogłos, niektore mikrofony słychać głośniej a niektóre z lekkim pogłosem ciszej. Ale to jest malutki minusik, ogólnie koncert bardzo udany, chętnie wybrałabym się jeszcze raz."

- Michał

"Koncert udany. Sympatyczny prowadzący a zarazem jeden z 10 tenorów. Trochę za dużo było utworów w stylu pop i czasami raziły rosyjskie akcenty śpiewających. Tylko za to jedna gwiazdka mniej. Generalnie koncert godny polecenia."

- Grzegorz

"Wspaniałe ,cudowne przedstawienie.Tak z bardzo mi się podobało,że miałam ogromny niedosyt na zakończenie przedstawienia .Z przyjemnością w marcu,gdy będą ponownie gościć w Toruniu obejrzę."

- Joanna

"Dzień dobry. Bardzo polecam koncert 10 tenorów . Byłam pierwszy raz ale nie ostatni. Jeżeli pojawią się w mojej okolicy to na pewno kupie bilety. Muzyka na żywo, piosenki zaśpiewane w różnych językach , przepiękne głosy . Naprawdę polecam."

- Mariola

"Po raz trzeci będę brała udział w tym wydarzeniu. Cudowne przeżycia, wspaniałe głosy, cały koncert jest bardzo ciekawy. Kto jeszcze nie był niech nie zwleka z zakupem biletu :)"

- Monika

"Koncert wspaniały, polecam każdemu. Ogrom cudownych wrażeń, wszystko okraszone subtelnym humorem. Fantastyczny kontakt z publicznością! Moc pozytywnych emocji. Z niecierpliwością czekam na kolejny koncert, wybiorę się na pewno."

- Magdalena